Ravens News · PTC Track ~ Brown Middle School 2019 ~ Results for Ravenna


Here is a list of our Ravenna Ravens Champions Circle!! We may be small but we are mighty!! I am so proud of each and every student athlete on the team! Listed first is a list of all the 1st place winners. Followed up by everyone else that placed for Ravenna.

Event 2  Boys 110 Meter Hurdles
================================================================================
Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals
1 Pavel Henderson            8 Ravenna                16.91      17.35   10

Event 3  Girls 100 Meter Dash
================================================================================
Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
1 Mayana Pooler              7 Ravenna                13.90      13.95   10

Event 7  Girls 4×100 Meter Relay
================================================================================
School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1
1 Ravenna Brown  ‘A’                                  54.00      54.55   10
1) Kyla Carney 8                   2) Mayana Pooler 7
3) Avonlea Jefferson 8             4) Samantha Weber 7

Event 11  Girls 4×200 Meter Relay
================================================================================
School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
1 Ravenna Brown  ‘A’                                1:57.88    1:59.38   10
1) Mayana Pooler 7                 2) Kyla Carney 8
3) Reese Johnston 8                4) Avonlea Jefferson 8

Event 17  Girls 200 Meter Dash
================================================================================
Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals
1 Kyla Carney                8 Ravenna                29.25      29.85   10

Event 22  Boys High Jump
================================================================================
Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Flight  1
1 Pavel Henderson            8 Ravenna              5-06.00    5-06.00   10
4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 5-08
P    P    O    O   XO  XXO    O   XO  XXO  XXO  XXX

End of 1st Place Winners——————————————————————————————————–

Event 23  Girls Long Jump
================================================================================
Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
6 JaNyiah Scott              7 Ravenna             13-00.75   12-07.25    3
FOUL  12-07.25  FOUL  12-03  11-09  FOUL

Event 18  Boys 200 Meter Dash
================================================================================
Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
  2 Carlione White             8 Ravenna                25.88      25.91    8
Event 13  Girls 200 Meter Hurdles
================================================================================
Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
5 Madelyn Fedor              7 Ravenna                           38.95
Event 10  Boys 400 Meter Dash
================================================================================
Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
3 Austin McElwain            8 Ravenna              1:08.00    1:06.74
Event 9  Girls 400 Meter Dash
================================================================================
Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
8 Amanda Mladek              8 Ravenna              1:18.00    1:18.84
Event 8  Boys 4×100 Meter Relay
================================================================================
School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
4 Ravenna Brown  ‘A’                                  50.30      51.07    5
1) Pavel Henderson 8               2) MayKai Oneal 8
3) Austin McElwain 8               4) Carlione White 8
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles
================================================================================
Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals
4 Avonlea Jefferson          8 Ravenna                20.21      18.78    5
Go Ravens!!